Jubileuszowy Białostocki Czwartek Social Media

Już od jakiegoś czasu Czwartek Social Media to nie tylko warszawskie spotkanie przy piwie kumpli (i kumpel) z branży. W poprzedniej notce pisałem dlaczego lubię te czwartki warszawskie. Pozwalają mi spotkać te osoby, z którymi na co dzień nie mam kontaktu. Mogę tam porozmawiać o tematach, o których nie rozmawiam z moimi przyjaciółmi. Marketing w mediach społecznościowych to nie ich bajka. Ale moja pasja.

XII-BCSM-birthday-prev

Gdy przeprowadziłem się do Białegostoku wiedziałem, że mój kontakt z „ludźmi z branży” jeszcze bardziej się ograniczy. Niewiele myśląc pomyślałem sobie, że edycję Czwartków Social Media zorganizuję w Białymstoku. Po krótkiej rozmowie z Dawidem i Michałem założyłem grupę Białostockie Social Media i zaplanowałem termin pierwszego spotkania. Do grupy w ciągu pierwszego dnia dołączyło ponad 60 osób. To więcej niż się spodziewałem.

pierwszyBCSMfot. Łukasz Skowroński

Gdy przyszedł czas pierwszego spotkania nie wiedziałem co myśleć. Zarezerwowałem stół dla 15 osób, z myślą, że gdyby przyszło nas więcej – coś się zorganizuje. I na pierwsze spotkanie przyszły… 4 osoby. W tym trzy, z którymi w obecnym czasie ściśle współpracowałem. Taki obrót sprawy nie napawał optymizmem. Niedługo zajęło mi dopatrzenie się przyczyny takiej sytuacji. Otóż popełniłem błąd „słoika” myśląc, że Białystok jest podobnym miastem do Warszawy i do knajpy na obrzeżach centrum dojadą uczestnicy spotkania. Błąd. Jeżeli organizujesz coś w Białymstoku – zorganizuj to w centrum. Na następne spotkanie przyszło znacznie więcej osób.

Podobnie jak w Warszawie – po kilku spotkaniach czysto integracyjnych przyszła pora na wzbogacenie czwartków prezentacjami. Od tamtej pory liczba uczestników spotkań stale rosła. Przeniesienie imprezy do knajpy w centrum miasta (Gram Off On) zrobiło swoje. Bywały takie spotkania, gdzie uczestnicy nie mieli gdzie siedzieć i część nie słyszała prelegentów.

Bia³ostockie Czwartki Social Media /fot. Paweł Tadejko

Ponieważ to już rok – wypadałoby wprowadzić zmiany. Więc ponownie zmieniamy miejsce. Tym razem wypróbujemy nowe Tworzywo, który powstało w Białymstoku. Pierwszy raz w Białymstoku wykorzystamy Foursqare w promocji wydarzenia. Każda osoba, która zamelduje się w wydarzeniu XII Białostocki Czwartek Social Media – otrzyma od barmana piwo. Oczywiście musi być osobą pełnoletnią.

Dlaczego o tym piszę na blogu? Bo minął już rok. To dwanaście spotkań, które w lepszym bądź gorszym skutkiem udało mi się zorganizować. Udało im się tu na miejscu, w Białymstoku, w mieście białych niedźwiedzi zebrać dość sporą społeczność ludzi zainteresowanych tą samą tematyką. Uważam to za sukces. Bardzo się cieszę z każdej osoby, która stała się stałym bywalcem.

Szczególnie chciałbym podziękować Łukaszowi, Marcie, Kamilowi, Andrzejowi, Monice, Pawłowi, Norbertowi, Magdalenie, Rafałowi, Sebastianowi oraz wszystkim tym, których nie zdążyłem tu wymienić. Cieszę się, że razem ze mną tworzycie Białostockie Czwartki Social Media!

Do zobaczenia 18 kwietnia o godzinie 18:30 w Tworzywie!
Rejestracja na: www.12bcsm.evenea.pl

Podobał Ci się artykuł? Polub Fanpage!

Copyright 2017 K-Media Kamil Mirowski
©  All Rights Reserved

Kontakt:
mirowskikamil@gmail.com
tel. +48 602 686 610